1 576 800 000. Mennyi??? 50 év ! … és együtt éltek, míg…

“ A várható főnyeremény 1 milliárd ötszázhetvenhat-millió nyolcszázezer….”
Mi?
Dolgoznál ennyi forintért ötven évet? Vajon adnál ennyi pénzt az életért? Még inkább a boldog életért? De ha azt mondanám ennél többet ér az cikkben található tanács? És nem is kerül ennyibe?

A közösségi médiákban is sokszor találkozni olyan megosztott tartalmakkal, melyek általában idős házaspárok tanácsai fiatalabbak számára. Olvasunk 30, 40, 50, vagy több mint 50 éve házasságban élő párokról. Talán fennakadunk ezeken, talán megmosolyogjuk, talán reményt gyújt szívünkben és vágyat, hogy lehetséges, és nekünk is lehetséges, mi is élhetünk ilyen kapcsolatban, ahol a címben szereplő másodperc-mennyiség laza néhány rövid évnek tűnik.
E rövid írás a világ egyik legnehezebb, és egyben legnagyszerűbb tanácsára, hétköznapi gyakorlatára kíván rávilágítani. A harag kezelésére, elengedésére, átalakítására.

Mi is a harag?

Nem, most nem egy definició következik, azt mindenki ki tudja googlizni. Inkább egy szemléletes kutatást említek meg a haraggal kapcsolatban.
Egy tekintélyes amerikai szaklap, a Psychology Today körkérdésére a férfiak 69%-a, a nők 56%-a válaszolta azt, hogy akár meg is ölné a számára nagyon ellenszenves, utált, gyűlölt stb. személyt, ha biztos lenne, hogy ez soha nem derül ki.
Tudom, mi nem amerikában élünk, nem is amerikaiak vagyunk, meg valahol ők is emberek a maguk módján… Na de ez akkor is súlyos megállapítás.
Valószínűsítem, hogy az országhatár, nem harag határ, és szavatossági ideje sincs.

Miből fakad a harag?

Véleményem szerint legtöbb esetben abból lép életre, ha például nem olyan módon, nem akkor, nem azt teszi velem társam, gyermekem, szüleim, vagy bárki, akivel valamiféle interakcióba kerülünk egy adott szituációban, ahogy én azt elképzeltem, elvárom.
Például autót vezetünk, és az előttünk haladó lassabban megy, mint ahogy mi azt gondoljuk, hogy mehetne. Mit csinálunk? El kezdünk hozzá beszélni tegeződve, mintha régi ismerősök lennénk, vagy egy harmadik személynek elkezdjük mondani, hogy ez ilyen, meg olyan ember, mintha bármit is tudnánk róla. Haragszunk rá.

Jézus is beszélt a haragról, és elég megdöbbentő amit mondott:

Mt 5,22
„Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, aki haragszik az ő atyjafiára, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.”
(Ráka szó jelentése: üresfejű, tökfej, ostoba. A bolond szót ma kevesebbszer használjuk, mint a “hülye” kifejezést, jelentésben nincs különbség.)
Érdekessége ennek a kijelentésnek, hogy egy hosszabb monológ, talán a legismertebb beszéde ez, ahol a boldog emberekről beszél mondandója elején.

A fentiekben említett sok évtizede együtt élő pároknak a nyilatkozatokban visszatérő gondolat, és tanács volt az alábbi:
„Egyetlen nap se feküdj le úgy aludni, hogy neheztelsz a társadra, párodra!”

Ugye ismerős?

Véletlenül ez is benne van az Ember használati útmutató könyvben is, csak szabadon idézem:
„Haragudjatok, De le ne menjen úgy egy nap, hogy még mindig harag van bennetek egymás iránt!”

A milliárdokat érő kincs! Használd kedves olvasó ingyen! Minél több alkalommal használod, annál biztosabban a tiéd lesz!
Kívánhatnék sok sikert, de nem teszem, mert alázat kell hozzá, az alázatos ember pedig általában nem a köznyelvben ismert sikert kergeti. És mégis megleli! 🙂

Témák:

Párkapcsolat-építő ajándékcsomag!

Töltsd le ingyen szakértőink által összeállított ajándékcsomagunkat, amelyben összesen 12 értékes tanulmányt és hanganyagot találsz!

Hova küldhetjük?

Megismertem és elfogadom az Adatvédelmi Tájékoztatót.
Hozzájárulok, hogy hasznos tananyagokat, ajánlatokat küldjenek e-mail címemre.

Küldetésünk

Küldetésünk, hogy párkapcsolatban élő Olvasóinknak olyan gondolatokat és tanácsokat közvetítsünk, amelyek elősegítik hosszútávon is boldog párkapcsolatuk kialakítását, megtartását vagy megmentését.